Giresunspor maçında skor 2-0 ve maç rahat giderken Galatasaray’da skandal bir olay yaşandı.

Kerem Aktürkoğlu’nun net bir pozisyonu kaçırıp, sonra top kaybı yaşaması sonrası Marcao arkadaşına söylendi.

Genç yıldızın buna ‘sus’ işaretiyle karşılık vermesi üzerine Brezilyalı oyuncu metrelerce koşarak takım arkadaşının yanına geldi, önce kafa attı sonra yumruk salladı. Yaşanan olaya iki takımın oyuncuları müdahale etti.

"En az 3, en fazla 10 maç ceza alabilir"

TRT Spor yorumcusu Bünyamin Gezer, TRT Haber'de yayınlanan Satır Başı programına katılarak Marcao'nun alabileceği cezalarla ilgili bilgi verdi.

"Burada iki türlü ceza söz konusu olabilir. Birincisi şiddetli hareketten dolayı 3 ila 6 maç arasında değişiyor. İkincisi de saldırıdan dolayı 44. Maddeden dolayı eğer sevk edilirse 5 ila 10 maç arasında ceza alabilir."

Geçtiğimiz sene milli takım ile oynanan hazırlık maçında Halil Dervişoğlu ile gerilim yaşayan Marcao’ya verilecek cezaya gözler çevrildi.

Fatih Terim: Gereğini her zaman yaptık, yapacağız

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Marcao ve Kerem Aktürkoğlu arasında yaşananlarla ilgili, "Yaptırımı yapacaksak biz yapacağız. Bu kimseyi ilgilendirmez. Gereğini her zaman yaptık, yapacağız" dedi. Tecrübeli teknik adam,, Marcao'nun çıkıp Kerem başta olmak üzere herkesten özür dilemesini istedi.