Kalyon Stadı'nda oynanan karşılaşmanın 71. dakikasında topsuz alanda fenalaşan N'Sakala, kendini yere bıraktı.

Beşiktaş yedek kulübesinden çıkan Necip Uysal, takım arkadaşına ilk müdahaleyi yapmak istedi. Ardından sağlık görevlileri, N'Sakala'ya müdahalede bulundu.

Beşiktaş'ın sağlık ekibi hızlı bir şekilde sahaya girerek oyuncuya müdahale etti. Saha içindeki müdahalenin tam olarak yeterli olmaması nedeniyle sahaya ambulans çağrıldı ve hastaneye kaldırıldı.

İlk gelen bilgilere göre N’Sakala’nın dili boğazına kaçtı. Bilinci açık olan 31 yaşındaki oyuncu ile ilgili yapılan ilk açıklamada ise oldukça sevindirici bir haber geldi. Durumu iyi olan deneyimli oyuncunun olumsuz bir durumu olmadığı belirtildi. 

Beşiktaş'tan N’Sakala açıklaması

Beşiktaş Kulübü, N'Sakala'nın bilincinin açık olduğunu ve tedbir amacıyla hastaneye sevk edildiğini açıkladı.

"Futbol Takımımızın Gaziantep FK ile oynadığı müsabakada yaşadığı rahatsızlık nedeniyle oyuna devam edemeyen Fabrice Nsakala, bilinci açık bir şekilde tedbir amacıyla hastaneye sevk edilmiştir."

N'Sakala'dan hastane paylaşımı

"Her zaman dediğim gibi DEVAMKE KARDEEESH"

Beşiktaşlı yöneticilerden N'sakala’ya ziyaret

Beşiktaş'ın Gaziantep FK ile oynadığı maçta fenalaşan ve ambulansla hastaneye kaldırılan Fabrice N'Sakala'ya siyah beyazlı kulübün yöneticileri Emre Kocadağ, Hakan Daltaban ve Adnan Demir geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.